RSS
wtorek, 29 marca 2011
Twarz jak aksamit

Prawdą jest, że wielu panów ma niemalże organiczny wstręt przed przebywaniem w łazience dłużej niż osiem minut każdego poranka. W tych godzinach to pomieszczenie jest w końcu świątynią kobiet. Dlatego warto zadbać, aby czas, który faceci spędzają w łazience był wykorzystany maksymalnie efektywnie. Pomogą mu w tym odpowiedniej jakości kosmetyki.

Dzięki nim twarz będzie odświeżona i nieskazitelnie gładka. Wysokiej klasy balsam po goleniu skutecznie rozprawi się również z mało estetycznymi czerwonymi krostami, które są bolączką wielu facetów. Z kolei odpowiedni krem do twarzy dla mężczyzn sprawi, że skóra będzie napięta i nawilżona przez cały aktywny dzień. Nie będą się na niej pojawiać żadne przebarwienia ani wypryski. Skorzysta na tym również wizerunek takiego faceta, wzrośnie też jego samoocena - jakże przecież ważna w męskim świecie.

21:29, krem-przeciwzmarszczkowy
Link Komentarze (2) »
piątek, 14 stycznia 2011
Jak stosować krem pod oczy?

Jak stosować krem pod oczy?Nakładanie kremu w postaci małych kropek jest kluczem do sukcesu! Brzmi prosto, ale większość ludzi robi to źle, a to powoduje zaczerwienienie lub obrzęk wokół oczu. Wykonuj te proste instrukcje, aby uzyskać maksimum możliwości żelu pod oczy i nie powodować podrażnień.

1. Męski krem do twarzy należy nakładać codziennie rano i wieczorem na czystą i osuszoną skórę, czystymi palcami.
2. Preparat rozprowadzaj opuszkami palców.
3. Krem pod oczy wklepuj w miejscu tworzenia się kurzych łapek i pod dolną powieką. Nie należy rozprowadzać kremu bezpośrednio pod okiem. Preparat wchłonie w skórę i rozprzestrzeni się w okolicach oczodołu, więc nawet jeśli nie dotykamy jakiegoś obszaru palcem, krem na pewno tam dotrze.
4. Pod oczami wklepuj kosmetyk od zewnętrznego kącika ku wewnętrznemu. Należy wykonywać tą czynność aż krem zostanie wchłonięty.
5. Na górnej powiece rozprowadzaj krem w przeciwnym kierunku.
6. Podczas nakładania preparatu nie należy naciągać skóry - sprzyja to tworzeniu się nowych zmarszczek i pogłębianiu starych.

Najczęstszym błędem przy aplikacji kremu lub żelu pod oczy jest nakładanie go zbyt blisko otwartego oka, co wywołuje obrzęk, podrażnienie a nawet pieczenie. Wcieranie kremu również nie przynosi korzyści, a nawet pogarsza i pogłębia zmarszczki. Prawidłowe przeprowadzenie tych czynności daje większą satysfakcję z działania kosmetyku. Efekt i uczucie komfortu będzie zdecydowanie dłuższe.

niedziela, 10 października 2010
Kolagen a kremy dla mężczyzn

Gdy czytamy o kremach dla mężczyzn a także kobiet bardzo często mamy do czynienia z tajemniczym kolagenem - będącym złotym środkiem dzięki któremu nasza skóra będzie wiecznie młoda. Czym tak naprawdę jest Kolagen?

Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i jest odpowiedzialny za:

  • sprężystość skóry
  • jędrność skóry
  • właściwe nawilżenie skóry
  • ciągłą odnowę jej komórek


Kolagen bierze udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów, narządów i tkanek. Wraz z wiekiem organizm traci zdolność odbudowy kolagenu. Do zaburzeń w tworzeniu kolagenu dochodzi również w sytuacji nasilonego jego niszczenia, przy ciągłych przeciążeniach, oraz chorobach autoagresyjnych. Czyli tak naprawdę Kolagen ma wpływ na całe nasze życie, nie tylko wygląd. Przy niedoborze kolagenu pojawiają się starcze zmiany ciała:

  • zmarszczki,
  • przebarwienia skóry,
  • cellulitis,
  • suchość skóry,
  • matowienie paznokci i włosów,
  • przykurczenie sylwetki.


Jeśli idzie o kremy pod oczy dla mężczyn to zawierają one proteiny podporowe skóry, zapewniające jej odpowiednie napięcie, nawilżenie, sprężystość, elastyczność i jędrność. Od mniej więcej 25 roku życia, skóra ludzka zaczyna powoli tracić te cechy, podobnie jak mięśnie tracą siłę, a kości ubożeją w wapń. Wszystkie te objawy starzenia się człowieka wynikają z postępującego deficytu kolagenu rozpuszczalnego, którego biosynteza jest z wiekiem coraz słabsza. Po trzydziestym roku życia, u każdego praktycznie mężczyzny rozpoczyna się zanik gruczołów łojowych i potowych oraz postępujące wysychanie i wiotczenie skóry. Pojawiają się zmarszczki. Dzieje się tak wskutek osłabienia włókien elastyny i kolagenu, stanowiących najważniejsze składowe podścieliska łącznotkankowego. Wolne rodniki, toksyny i enzym zwany kolagenazą niszczą włókna białkowe, a w organizmie spada poziom mikroelementów i witamin stymulujących naturalną produkcję kolagenu przez fibroblasty i chondrocyty. Obrót kolagenu w organizmie trwa przecież nadal, lecz im bliżej starości, tym procesy degradacji zaczynają przeważać nad procesami syntezy, szczególnie syntezy kolagenu rozpuszczalnego, który zapewniał dotąd skórze elastyczność i możliwość pęcznienia, dzięki zdolności wiązania wody.

20:11, krem-przeciwzmarszczkowy
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 16 sierpnia 2010
Pojedynek z testosteronem

Testosteron sprawia że jesteśmy męscy! Czyli chcielibyśmy go mieć jak najwięcej, wszyscy. I tutaj musze was zdziwić - nie warto go mieć zbyt wiele. Zbyt wysoki poziom testosteronu w znaczny sposób obniża naszą atrakcyjność - spójrzmy dlaczego:

Za sprawą testosteronu w męskiej skórze wydziela się więcej łoju niż u kobiet. W konsekwencji skóra mężczyzn jest tłusta, boryka się z wypryskami i rozszerzonymi porami. Panowie trudniej niż kobiety przechodzą też trądzik młodzieńczy.

Testosteron - schemat

Czyli przez testosteron niektórzy z nas przez całe życie zmagają się z pryszczami. Cóż czasem widzicie facetów którzy się strasznie mocno pocą - i znowu widzimy tutaj efekt testosteronu.

Pamiętajmy trądzik nie jest zarezerwowany wyłącznie dla nastolatków. Borykają się z nim często nawet dorośli mężczyźni. Na szczęście zabiegi medycyny estetycznej pozwalają poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi nawet w dojrzałym wieku.

Co pomoże nam w ujarzmieniu złego testosteronu:

1. Zbilansowana, zdrowa dieta, a także ograniczenie słonych i bardzo kwaśnych potraw.
2. Wypijanie dwóch litrów wody dziennie.
3. Dieta bogata w ryby, unikanie mieszanek przypraw.

Jeśli idzie o kremy dla mężczyzn to pamiętajmy że muszą one zawierać:

1. Witamina A, która silnie regeneruje skórę. W wysokim stężeniu pozwala likwidować zmarszczki, plamy posłoneczne i trądzik.
2. Witamina B5 - przyśpiesza regenerację skóry, uelastycznia i wygładza.
3. Witamina C - ma silne właściwości antyutleniające, wspomaga  wzrost włókien kolagenowych, dodatkowo rozjaśnia skórę.

Mając taką wiedzę możesz z powodzeniem walczyć z testosteronem!

czwartek, 08 lipca 2010
Zmarszczki u mężczyzn

Starość nie radość! Te słowa świetnie opisują każdego mężczyznę, u którego pojawiają się zmarszczki. Nie czujemy się staro, wręcz młodo - dlaczego więc te pierwsze oznaki starzenia zatrówają nam całkiem miłe i przyjemne życie?

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyznZmarszczki u mężczyzn pojawiają się później niż u kobiet. Nie cieszmy się z tego - niestety są one znacznie głębsze. Szybkość ich powstawania uzależniona jest od genomu, który ma wpływ na tłustość skóry, jej grubość i ukrwienie. Bardzo duży wpływ na szybkość pojawienia się zmarszczek mają też warunki naszgo życia, to jak dbamy o zdrowie, czy dbamy o higiene twarzy a także to w jakich warunkach pracujemy. Praca na wolnym powietrzu i na słońcu bardzo wysusza skórę co powoduje szybsze występowanie zmarszczek.

Szczególnie palacze są narażeni na szybkie pojawienie się zmarszczek. Skóra palaczy jest niedotleniona, a winna jest temu nikotyna.

Ratunkiem przed zbyt wczesnym pojawieniem się zmarszczeksą kremy stymulujące przemianę komórkową. Powinniśmy działać na skórę ochronnie, nawilżać ją, łagodzić podrażnienia i odżywiać.

Możemy także używać kosmetyków specjalistycznych takich jak krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn. Takim kosmetykom poświęcimy kolejne wpisy naszego bloga.