Blog > Komentarze do wpisu
Jak stosować krem pod oczy?

Jak stosować krem pod oczy?Nakładanie kremu w postaci małych kropek jest kluczem do sukcesu! Brzmi prosto, ale większość ludzi robi to źle, a to powoduje zaczerwienienie lub obrzęk wokół oczu. Wykonuj te proste instrukcje, aby uzyskać maksimum możliwości żelu pod oczy i nie powodować podrażnień.

1. Męski krem do twarzy należy nakładać codziennie rano i wieczorem na czystą i osuszoną skórę, czystymi palcami.
2. Preparat rozprowadzaj opuszkami palców.
3. Krem pod oczy wklepuj w miejscu tworzenia się kurzych łapek i pod dolną powieką. Nie należy rozprowadzać kremu bezpośrednio pod okiem. Preparat wchłonie w skórę i rozprzestrzeni się w okolicach oczodołu, więc nawet jeśli nie dotykamy jakiegoś obszaru palcem, krem na pewno tam dotrze.
4. Pod oczami wklepuj kosmetyk od zewnętrznego kącika ku wewnętrznemu. Należy wykonywać tą czynność aż krem zostanie wchłonięty.
5. Na górnej powiece rozprowadzaj krem w przeciwnym kierunku.
6. Podczas nakładania preparatu nie należy naciągać skóry - sprzyja to tworzeniu się nowych zmarszczek i pogłębianiu starych.

Najczęstszym błędem przy aplikacji kremu lub żelu pod oczy jest nakładanie go zbyt blisko otwartego oka, co wywołuje obrzęk, podrażnienie a nawet pieczenie. Wcieranie kremu również nie przynosi korzyści, a nawet pogarsza i pogłębia zmarszczki. Prawidłowe przeprowadzenie tych czynności daje większą satysfakcję z działania kosmetyku. Efekt i uczucie komfortu będzie zdecydowanie dłuższe.

piątek, 14 stycznia 2011, krem-przeciwzmarszczkowy

Polecane wpisy